Články

Ultimate Keylogger

Ako už samotný názov aplikácie napovedá, Ultimate Keylogger Free je bezplatný keylogger,teda program zaznamenávajúci stlačenie každej klávesy. Okrem sledovania klávesnice však ponúkne aj pár praktických funkcií navyše.


Po nainštalovaní programu sa nám zobrazí jedno hlavné okno, v ktorom prebieha ovládanie celého programu. Monitorovanie sa spúšťa tlačidlom „Start Monitoring“ a zastavuje satlačidlom „Stop Monitoring“.

Okno „Logs“ obsahuje záznamy činnosti. Po kliknutí na meno sledovaného používateľa môžeme prezerať prehľadné záznamy o stlačených klávesoch, mazať záznamy a prezerať snímky obrazovky. Práve snímky obrazovky sú pri keyloggeroch dôležité, pretože používanie klávesnice nedostatočne hovorí o tom, čo sa deje na obrazovke. Interval snímok sa dá ľubovoľne nastaviť, sledovať možno aj aktivity aplikácie (napr. zaznamenanie spustenia programu, atd.) a navštívené webstránky. To sa hodí hlavne vtedy, ak sledovaná osoba medzi stránkami prechádza klikaním na odkazy a nie písaním adries. Zaznamenáva sa aj obsah schránky, do ktorej sa ukladá kopírovaný text.


Ultimate Keylogger Free je zadarmo iba pre nekomerčné použitie, má teda isté obmedzenia, napríklad sledovaná osoba vidí ikonu aplikácie a vie, že sledovací program je spustený. Existuje aj platená verzia s extra funkciami ako skrytie aplikácie zo systémového panelu, ukrytie procesu a súborov programu, ochranu pred vypnutím programu pomocou hesla alebo odosielanie záznamov o činnosti na e-mail. Na základné sledovanie činnosti malých detí sa však postará aj v bezplatnej verzii a jej vyskúšanie určite odporúčame.


Sledovanie aktivity je účinný spôsob, ako sledovať čo deti na internete robia, nemožno ho však brať ako bezpečnostný nástroj. V počítači teda určite nesmie chýbať aktuálny antivírus a firewall, ochranu posilní aj iný typ ochrany, napríklad filter poskytovaný priamo operátoromv internetovej prípojke.

Sťahujte z: http://www.ultimatekeylogger.com/freeware-keylogger/

Ďalšie články